Aplikim per pune ne gjermani

obrva

Aplikim për vizë ne Gjermani me qëllim kërkimin e një vendi pune (maksimumi deri 6 muaj)Mjafton një zanat për të depërtuar në tregun gjerman të punës. Ja se çfar duhet te keshe parasysh dhe ku mund te aplikoshPRISHTINE- Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka bërë disa ndryshime në procedurat për aplikim, për vizë punë në këtë shtet. Janë 50 mijë vende të lira të shpallura nga Gjermania, por jo të gjitha këto kërkesa do të plotësohen prej aplikantëve shqiptarë. Pas kursit të specializuar për mjekë “B2 Plus Med” mjekët e rinj nga Rumania, Shqipëria dhe Rusia kanë gjetur punë në Gjermani. n. 2016, çdo ditë pune prej të hënës deri të premten në intervalin kohor prej orës 10:00 – 12:00 dhe prej orës 14:00 – 15:00. Informohu në www. +355688007777 Homepune ne ndertim ne gjermani ; kerkese per pune ; shofer kamioni ne gjermani ; oferta pune ndertim ; vende te lira pune si kimiste ne tirane ; aplikim per pune ne stamboll ; kerkoj cifte kerkon cifte per qirje ; vende te lira pune pastruse ne prizren ; oferta suksesi pastruese ; shitese ne butik ; kerkohet kimist ; pun pastruse ne gjermaniMundesi pune ne Gjermani per Shqipetaret me kualifikim te veçante ose me eksperience pune. ), atëherë ju lusim të na dërgoni një e-mail në gjuhën gjermane ose në gjuhën angleze. org eshte qendra e rinise Shqiptare ne internet. Janë 50 mijë vende të lira të shpallura nga Gjermania, por jo të gjitha këto kërkesa do të Qëllimi i punsohu. Në një njoftim të bërë në rrjetet sociale i bëhet ftesë studentëve shqiptarë mbi 18 vjeç se më datën 21 Dhjetor prezantohen proçedurat e aplikimit dhe dokumentet e nevojshme për punësim sezonal në Gjermani. Kërkohen një numër i madhë Gipserësh me pervoj pune. Ne faqen tone do te mund te gjeni muzik shqip, albachat, horoskop, lajmet e fundit si dhe shume argetim te ndryshem. Andrea Gropa p. Në portal duket qartë profesionet dhe vendet e punës që kërkon më tepër. 46. Lajme; Vende pune në Gjermani për shqiptarët, këto janë kriteret për aplikim. Portal Pune, Oferta Pune, Kerko Pune, Shpall Pune, Shpall Konkurs, Pune ne Prishtine, Pune ne Kosove, Rekrutim, Panair Pune, Gjej Pune, Lyp Pune, Kosova Job, Jobs Mjafton një zanat për të depërtuar në tregun gjerman të punës. lajmpress. ikub. cila ndërlidhet me këtë aplikim për punë. Së bashku ne angazhohemi për një të ardhme prosperuese të Kosovës në familjen e shteteve europiane. të përmbaj një aplikim dhe se si ju duhet të përgatiteni për intervistën e punës. Kontrat pune per Gjermani. Disa universitete përdorin dhe sisteme të Centralizuara për aplikim, disa kanë sistemet e veta, disa të tjerë kërkojnë aplikim në linjë por dhe me postë. Kerkohen edhe 40 puntore ne fushen e ndertimtaris, si dhe 30 Elektricist (personi duhet te jete me pervoje pune). See the result for Si Te Aplikoj Per Pun Ne Gjermani with Video-udhezim per aplikim pune ne Gjermani, Ja si behet aplikimi për vizë pune në Gjermani, dhe si shmanget ngadalësimi i procedurave, Si te gjesh pune ne Gjermani, (Vizë Pune) Si te merni Vizë Pune ne Gjermani, Vende te lira pune ne Gjermani, ja cfare kerkohet, Lehtësim i madh për …Ambasada gjermane në Prishtinë ndryshon procedurat për vizë pune January 15, 2018 admin Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka bërë disa ndryshime në procedurat për …Instituti Shqiptar i MP eshte autorizuar nga shoqeria britanike P&G Inc. Kështu mund të aplikoni për vizë pune në Gjermani (DOKUMENT) admin March 14, 2017 No Comments Gjendja e rëndë ekonomike dhe mungesa e vendeve të lira të punës ka bërë që shumë të rinj kosovarë të largohen nga Kosova duke kërkuar një jetë më të mirë në vendet tjera. Formulari për aplikim ( shkarkohet nga ueb faqja zyrtare e ambasadës gjermane) 7. Punësim në Gjermani - Berliner Straße 94, 66424 Homburg, Saarland - Rated 4. Qytetarët e Maqedonisë, Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës nga 1 janari 2018 do të munden të punojnë legalisht në Gjermani vetëm me dokumente të shteteve të tyre, respektivisht pa pasur pasaportë të BE-së, shkruan Republika. Nga Formulari për aplikim ( shkarkohet nga ueb faqja zyrtare e “Nuk kthehem në Kosovë, pa një ndryshim rrënjësor të politikës”, “Pavarësisht se kam aplikuar në shumë vende pune, konkurse, ishte e kotë”, “Këtu vlerësohesh, në Kosovë jo”, janë disa nga qëndrimet e të rinjve të shkolluar të cilët kanë braktisur vendin. Ftese per Aplikim 16 November, 2016 Instituti Shqiptar i MP eshte autorizuar nga shoqeria britanike P&G Inc. Abrashi po ashtu ka thënë se ky numër pritet të zgjasë deri ne vitin 2020, në të cilin vit pritet edhe rishqyrtimi i kësaj mundësie të punësimit. Vizion Plus TV 20,632 views. Posted By: Agnesa Nov 26, 2014. Më shumë informacion mund të gjeni në sqarimet për politikën tonë të privatësisë (dhe te settings). your username. 01/06/2013 · Kam degjuar se ne Gjermani fillon sezoni i mbledhjeve te frutave dhe aplikimet duhen bere sa me shpejt, por ku mund te nje aplikim per kete pune se ne google nuk po gjej dot asgje, kush mund te me ndihmoje per kete?Ligji i ri për punë në Gjermani nuk do taë shmangnevojën për aplikim për vizë pune. Kushtet e hyrjes dhe qëndrimit të punonjesve të huaj Si rregull, të gjithë të huajt duhet të pajisen me vizë për qëndrime më të gjata sesa tre muaj apo qëndrime që çojnë në punësim fitimprurës. nese ka mundsi mem tregu se egziston mundsia apo qfar kushte duhet plotsuar qe un te studioj ne gjermani…. Ky material eshte i vlefshem për shtetas shqiptare me nje pashaporte nga Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Kosova, Ish-Republika Federale Jugosllave e Maqedonisë, Mali i Zi dhe Serbia. 608 vende pune ofrojnë kompanitë gjermane për të cilat mund të Para se të caktoni një takim për aplikim për vizë, ju duhet të keni dokumentacionin në vijim: Për të udhëtuar në Gjermani duhet të keni një ofertë pune me karakter Mjafton një zanat për të depërtuar në tregun gjerman të punës. AFATI PER APLIKIM EDHE 10 DITE. 01. [email protected] Local BusinessAFATI PER APLIKIM EDHE 9 DITE. Ofertat dhe lajmerimet me te fundit per pune nga bizneset ne Tirane , Shqiperi e me gjereMjafton një zanat për të depërtuar në tregun gjerman të punës. Nëse doni të jetoni dhe punonin në Gjermani mos aplikoni për azil. Pse doni të studioni në Gjermani, pse keni zgjedhur këtë master, çfarë shpresoni për të ardhmen tuaj pas diplomimit, çfarë planesh keni për karrierën tuaj?Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka bërë disa ndryshime në procedurat për aplikim, për vizë punë për në Gjermani. de, është Agjenci punësimi, e cila ndërmjetëson në gjetjen e vendeve të punës në bazë të profileve të kandidatëve. org . Shteti Gjermani ofron ne këtë vit ofron punë per 100 Mijë emigrant. Nëse ke një zanat dhe dëshiron të punosh në Gjermani, mjafton të paraqitesh në zyrat e punës për t’u orientuar me procedurat se si mund të pajisesh me vizë pune, pa pasur nevojë të nisesh si azilkërkues. Welcome! Log into your account. Ambasada Gjermane në Tiranë nëpërmjet një njoftimi për shtyp, jep detaje dhe të dhëna lidhur me caktimin e takimit për aplikimet e vizave afatgjata për në Gjermani. eu është të ndërlidhë ofertën dhe kërkesën në tregun e t'ju ofrojë mundësitë e lehta dhe të shpejta në gjetjen e vendeve të lira për punësim. Të drejtë aplikimi kanë te gjithë ata kandidat të cilet kanë ndonjë pervojë pune,zanatë, profesion apo qe kanë ndonje fakultet te kryer. Apliko për një kontratë pune Njoftim paraprak KosGer. Ne bashkëpunojmë me Agjencinë Federale të Punësimit në Gjermani. . apo viber dhe bisedojm per punen dhe kushtet. . 50 mijë vende pune në Gjermani, këto janë kriteret për aplikim 09:06 / E diell, 23 Tetor 2016 Mjafton një zanat për të depërtuar në tregun gjerman të punës. 0. arbresh. 6KAplikim për punësim në Gjermani - YouTubehttps://www. , qe per llogari te filialit te saj ne Gjermani te identifikoje dhe rekrutoje punonjes mekanike per …“Ne përpiqemi që të organizojmë jo vetëm kurset e gjuhës gjermane dhe t’i ndërmjetësojmë mjekët, por gjithashtu edhe t’u ndihmojmë pak për t’u orientuar në Gjermani”, – thotë Andreas Bernhardt nga Medunited Akademy. Informohu në www. Ju lutem keni parasysh, që vetëm aplikacionet e kompletuara me dokumentet e listuara me lartë, do të pranohen. Mjafton një zanat për të depërtuar në tregun gjerman të punës. Në njoftimin për shtyp të ambasadës gjermane jepen detaje mbi ditët dhe oraret në të cilat mund të lihet takim për aplikim të: Viza për qëndrime afatgjata për Për ne Qëllimi i punsohu. eu. Lërini vetes kohë të mjaftueshme për këtë. Kështu, në një njoftim në faqen zyrtare të ambasadës thuhet se ka ndryshuar procedura për vizën e punës për Gjermani. Arbresh. 03. info/lajmet/keshtu-mund-te-aplikoni-per-vize-pune-neKështu mund të aplikoni për vizë pune në Gjermani (DOKUMENT) Kontrata e Punës ( duhet të lëshohet nga punëdhënësi në Gjermani) 5. MISIONI Misioni i Departamentit të Hetimeve është parandalimi i kriminalitetit, zbulimi dhe hetimi i kryerësve të veprave penale, me anë të mbledhjes dhe paraqitjes së fakteve, dëshmive dhe provave, që dëshmojnë fajësinë ose pafajësinë e personave të dyshuar për vepra penale, si dhe vënia e kryerësve të veprave penale para drejtësisë. 1 Nëntor 2017 Për të hyrë në Gjermani me qëllim fillimin e një pune nevojitet një vizë, për të cilën ju duhet të aplikoni në ambasadën gjermane në shtetin tuaj Të gjithë aplikuesit që synojnë qëndrime afatgjata në Gjermani (përvec Kërkim i një vendi pune (Diplomë universitare - shih fletën e informacionit) Për të rezervuar një takim aplikimi për vizë Schengen dhe për tu regjistruar për një takim 8 Tetor 2018 Vetëm në tre vitet e fundit në Gjermani janë lëshuar rreth 200 mijë viza pune për qytetarët e gjashtë vendeve ballkanike të cilët presin për të Qendra e BIZ ofron edhe workshops mbi: « Aplikime për punë në Gjermani». “Shqipëria ka një numër të lartë papunësie dhe Gjermania ofron vende pune. 5KGjermania ofron 46 mijë vende pune. Te gjithe te interesuarit per te punuar ne Gjermani kundrejt nje kontrate te rregullt pune, te cilet gezojne: a. 2017 Gjendja e rëndë ekonomike dhe mungesa e vendeve të lira të punës ka bërë që shumë të rinj kosovarë të largohen nga Kosova duke kërkuar një jetë më të mirë në vendet tjera. Një punë për në Gjermani, shumë njerëz në vendet e Ballkanit Perëndimor e shohin këtë si të vetmen rrugëdalje nga papunësia në atdheun e tyre, dhe më në fund lajmi i pritur u dha sot nga Gjermania se janë hequr vizat për shqiptarët e Maqedonisë, Shqipërisë, dhe Kerkoni pune Financier, gazetar, designer, inxhinier gjeni punen qe ju pershtatet me mire tek pune. Më në fund, shtetasit e Maqedonisë, Shqipërisë do të mund të punojnë në Norvegji, Suedi dhe Gjermani pa pasaporta bullgare. Në njoftimin për shtyp të ambasadës gjermane jepen detaje mbi ditët dhe oraret në të cilat mund të lihet takim për aplikim të: Viza për qëndrime afatgjata Për të hyrë në Gjermani me qëllim fillimin e një pune nevojitet një vizë, për të cilën ju duhet të aplikoni në ambasadën gjermane në shtetin tuaj përkatës të origjinës, apo në shtetin e vendbanimit tuaj të zakonshëm. Drejtori i jam nxëns i shkolles së mesme , deshiroj qe pas mabrimit te shkolles se mesme te studioj jasht KS kryesisht ne Gjermani … sa i perket gjuhes , un gjuhen gjermane e njoh shum mir . al. …Kështu mund të aplikoni për vizë pune në Gjermani (DOKUMENT) 09:39 / 09. Ju lutem, mos dorëzoni asnjëherë dëftesat origjinale, diploma, apo të ngjashme me këto, dorëzoni kopje (Për aplikimin mjaftojnë kopje të thjeshta të dëshmive, apo përkthime. Ofertat dhe lajmerimet me te fundit per pune nga bizneset ne Tirane , Shqiperi e me gjereEMIGRIM NE Gjermani. 30 Gusht 2017 Punësim në Gjermani: Kështu mund të aplikoni për vizë pune (DOKUMENT). mir mrama ose mir dita se tash kur poshkruej asht mrame mefalni tjubaj pyetje se kam aplikue per leje te njoftimit e aesht gati a jo julutem nqoftse ka mundsi te mlajmroni neper mes telefonit ne ket numer 01735704564 raim mramori jam tuju provue nepermes telefonit por ska shanca me bisedue me juve me qfar arsyje asht kjo nukpomuj memar memend ket pun me kris telefoni e mosmengrit asni njeri Përshëndetje Edmond prifti, mirëserdhe në Wikipedian në shqip ! Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. PROCEDURA E PUNËSIMIT. Drejtoj te gjitha mjetet e renda motorike duke perfshiredhe Maunet cisternat kamionat me rimorkio mjeter e renda re te punes etj Kerkoj kompani serioze qe te jemi te dy palet te knaqemi me pune dhe te ardhura korrekte, Informohu direkt ne tel. Një ndër vendet më të frekuentuara nga kosovarët e papunë është shteti gjerman i cili viteve të fundit ka ofruar më shumë […]A do të keni nevojë më për vizë pune në Gjermani? 09:39 | 23 Dhjetor 2018 Ligji i ri për punë në Gjermani nuk do taë shmangnevojën për aplikim për vizë pune. Për këtë duhet të kontrolloni mënyrën e aplikimit në faqen e programit. Në linkun më poshtë mund të gjeni fletëinformacionin e Ambasadës Gjermane në Prishtinë për dokumentet e nevojshme për aplikim për vizë për punës sezonale në Gjermani. Ja si aplikohet online https://balkanweb. Projektligji i ri i ardhjes së fuqisë punëtore nuk do ta shmangë nevojën e aplikimit për vizë pune. Mjafton një zanat për të depërtuar në tregun gjerman të punës. Aktualisht jam ne mardhenje pune per shkaqe personale deshiroj ta ndrroj kompaninKerkoni pune Financier, gazetar, designer, inxhinier gjeni punen qe ju pershtatet me mire tek pune. eu është të ndërlidhë ofertën dhe kërkesën në tregun e punës, ashtu që punëkërkuesve t’iu ofrojë mundësi të lehta dhe të shpejta në gjetjen e vendeve të lira për punësim. Shanset janë zero! Pavarësisht kësaj ambasada gjermane ka publikuar kriteret e reja, se si ju mund të fitoni një vizë. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Ambasadës, bëhet e ditur se në vizat e punës për Gjermani nga 1 nëntori ka filluar të bëhet një dallim …Ambasada ka publikuar edge udhëzimet për aplikim: Në rast se dëshironi një termin për vizë për qëndrim të përhershëm (bashkim familjar, studime, fillim të një pune etj. your passwordGjermania sapo ka hequr vizat për shqiptarët, ja detajet…. “Ne përpiqemi që të organizojmë jo vetëm kurset e gjuhës gjermane dhe t’i ndërmjetësojmë mjekët, por gjithashtu edhe t’u ndihmojmë pak për t’u orientuar në Gjermani”, – thotë Andreas Bernhardt nga Medunited Akademy. S. Ofrojm punë sezonale gjatë pushimit verorë për Studentet të sektorit privat dhe shtetrorë. 8 based on 18 Reviews " " Vazhdojmë të kemi kerkesa për profesionist si ky i ri Allahu e ruajtë. Bëni kujdes në plotësimin e formularit dhe mos harroni të ngarkoni dokumentat e …3) Me shumë rëndësi për një aplikim të suksesshëm, është letra e motivimit. Dokumentat nuk duhen kapur bashkë pra nuk duhet të ketë kapëse. Qendra e BIZ ofron edhe workshops mbi: « Aplikime për punë në Gjermani». » Kosova dhe Gjermania janë të lidhura ngushtë dhe miqësisht mes vete. Leja e Punës (duhet të sigurohet në Gjermani) 6. Përzgjedhja preliminare do të bëhet duke u bazuar në informatat e marra nga kyAmbasada ka publikuar edge udhëzimet për aplikim: Në rast se dëshironi një termin për vizë për qëndrim të përhershëm (bashkim familjar, studime, fillim të një pune etj. Aplikimi per Studime në Gjermani, kushtet dhe procedurat Jan 1st, 2011 – by admin 4 Kush kërkon të studiojë në Gjermani, duhet të informohet që në vendin e tij për kushtet e udhëtimit. 14 Qershor 2014 Bileta e avionit; Kosto e aplikimit per vize ne ambasaden gjermane Aplikimi per kete kontrate pune kalon ne disa faza si me poshte: 1. Ndaj, ata që do të duan të shkojnë për punë atje duhet të njohin gjuhën gjermane, të kenë një profesion. Deri në fund të nëntorit patën marrë leje nga Agjencia për të punuar në Gjermani rreth 50. 13:23 (Vizë Pune) Si te Author: Televizioni SKAMPAViews: 4. youtube. Mjaft shqiptarë mund të përfitojnë nga kriteret e punësimit në Gjermani që të përfitojnë një prej 50 mijë vendeve të punës që tashmë janë bosh dhe pritet të plotësohen me emigrante. Kjo pasi ambasda gjermane ne Kosove lehtëson terminet për bashkim familjar, studime edhe për punë. orgLigji i ri për punë në Gjermani nuk do taë shmangnevojën për aplikim për vizë pune. Ne e bëjmë rrugëtimin tuaj më të lehtë dhe ju këshillojmë për çdo gjë, që nga momenti që na kontaktoni për punë, në nënshkrimin e kontratës, në nxjerrjen e lejeqendrimit dhe në gjetjen e shtëpise në Gjermani. 757 likes. Puntorët me vizë pune në Gjermani. Home Lajme Vende pune në Gjermani për shqiptarët, këto janë kriteret për aplikim Lajme Vende pune në Gjermani për shqiptarët, këto janë kriteret për aplikimFind your answer for Si Te Aplikoj Per Pun Ne Gjermani . Home Lajme Vende pune në Gjermani për shqiptarët, këto janë kriteret për aplikim. Këto dokumente duhet të dërgohen personalisht në zyrat e Ambasadës Gjermane që gjendet 14/01/2016 · APLIKIMI PER PUNE NE GJERMANI JA RREGULLAT E REJA Si aplikohet per pune ne Gjermani - 8 Prill 2016 - Show - Vizion Plus - Duration: 13:23. Dokumentet të cilat ju nevojiten për të hyrë në Gjermani varen më së shumti nga prejardhja e juaj si dhe nga koha që do të qëndroni në Gjermani. Ne do t’i këshillojmë sesi të aplikojnë në mënyrë të suksesshme”,- tha Bernahard Schattner. your passwordNë njoftimin për shtyp të ambasadës gjermane jepen detaje mbi ditët dhe oraret në të cilat mund të lihet takim për aplikim të: Viza për qëndrime afatgjata për Kartën Blu/BE, viza për qëndrime afatgjata për punësim, viza për qëndrime afatgjata për studentë/kursantë, viza për qëndrime afatgjata për bashkim familjar, viza për qëndrime afatgjata për nxënës, kurs www. Bëni kujdes në plotësimin e formularit dhe mos harroni të ngarkoni dokumentat e …A ka ndo nje rrugzgjidhje per mu skam len ven pa kerku qe te gjej ndo nje pun ne fushen e ndertimit ne suedi por sjakam aritur qellimit ishalla do zoti me ndimon Ambasada gjermane në Prishtinë ndryshon procedurat për vizë pune Botuar më 7 Nëntor 2017 në ora 21:57 Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka bërë disa ndryshime në procedurat për aplikim, për vizë punë për në Gjermani. info, ju sjell procedurat e se si duhet të aplikoni për Vizë Pune në Gjermani Për të aplikuar për vizë pune së pari është e nevojshme të caktohet një termin në Ambasadën Gjermane. Aplikimi për vizë nuk është i mundur në Gjermani. Drejtori i Kërkohet per punesim te perhershem ne Gjermani me kontrate pune minimalisht 3 vjecare. Author: TV PrizreniViews: 3. 6,311 likes. Pozicionet e meposhtme kerkohen sa me parë: Mekanik per mirembajtjen e pajisjeve te kaldajes dhe pajisjevePra në këto kushte mund të aplikojnë të gjithë ata që plotësojnë kushtet për të përfituar një vend pune, ku natyrisht kërkohen njohuri të gjuhës së huaj, në të shumtën e rasteve gjermanisht, si dhe një dëshmi profesionale e njohur në Gjermani. , qe per llogari te filialit te saj ne Gjermani te identifikoje dhe rekrutoje punonjes mekanike per automjete. Dokumentat në mbështjellëse transparente apo në formë libri, nuk pranohen. Për të aplikuar për një vend pune në Gjermani nëpërmjet zyrës së punësimit “Erfat-Shtojber” nuk nevojitet asgjë, veç kartës së identitetit. Oferta Pune portal i punesimit dhe zhvillimit te karrieres ne KosovePosted By: Agnesa Nov 26, 2014. Mundesi pune ne Gjermani per Shqipetaret me kualifikim te veçante ose me eksperience pune. Afati i fundit per aplikim : 28 Qershor 2016. Ambasada gjermane në Tiranë dhe DIMAK Albania kanë një lajmërim të rëndëndësishëm për studentët shqiptarë. Kopja e pasaportës . PRISHTINE- Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka bërë disa ndryshime në procedurat për aplikim, për vizë punë në këtë shtet. 5t diplam nuk kam po e njoh zanatin gipser trokenbau moler kam pun ne gjermani 8 vjet ket zanat jam mjeshter pres pergjegjje …Aplikim për vizë me qëllim punësimi në Gjermani Kjo fletë informacioni NUK VLEN si informacion për qëllimet e mëposhtme të aplikimit: Punësime në fushen e infermieristikës Kërkim vendi pune Te kualifikuar te larte / Karta Blu BE Formim Profesional / Praktikantë Shërbim vullnetar Babysitter „Au-Pair“ Ju lutemi lexojeni me kujdes këtë fletë informacioni dhe formularin e Të gjithë aplikuesit që synojnë qëndrime afatgjata në Gjermani (përvec studimeve) janë të lutur të regjistrohen në listen paraprake me qëllimin e synuar te qëndrimit në Gjermani: - Kërkim i një vendi pune (Diplomë universitare - shih fletën e informacionit)Ne perfundim te kursit, punedhenesi ju cakton nje date te perafert per tu paraqitur ne pune ne Gjermani e cila eshte dhe “start date”Si te aplikoni:Per te aplikuar dergoni nje CV tuajen ne Anglisht me foto me subject Punesim ne Gjermani ne adresen e emailit: “Viti 2016 shënon vitin e kthesës se madhe dhe gjate vitit 2016 janë lëshuar rreth 5000 viza te punës, vetëm ne Gjermani”, ka thënë ai. Punësim sezonal për Studentë në Gjermani, Prishtina. Janë 50 mijë vende të lira të shpallura nga Gjermania, por jo të gjitha këto kërkesa do …Ambasada gjermane ne Tiranë dhe DIMAK Albania bëjnë ftesë për studentët shqiptarë që janë mbi moshën 18 vjeç se nesër (më datën 21 dhjetor) do të prezantohet procedura e aplikimit dhe dokumentet e nevojshme për punësim sezonal në Gjermani. Punëmarrësit shtronin kërkesë për vizë te përfaqësitë e Gjermanisë në vendet e tyre, Në vitin 2017, Gjermania lëshoi 35 200 viza pune për vendet e Ballkanit 2 Shkurt 2018 Kur rregullorja për rajonin hyri në fuqi, më 1 janar 2016, procedura për që ka aplikuar për të njëjtin vend pune, për këtë arsye dokumentet u 2 Dhjetor 2017 Si te kerkoni pune nga Kosova & Shqiperia per ne Gjermani – Make it in dicka qe nuk ua rekomandojme, pasi nuk konsideroheni ne aplikim. 000 shqiptarë, boshnjakë, serbë, malazezë, maqedonas dhe kosovarë. com/gjermania-ofron-46-mije-vende-pune-ja-siPershendetje banoj ne prishtin jam i entersum per ni viz pune ne gjermani e foli edhe gjuhen gjermane kam paten shofer gjermane dej ne 7. Tani do jete shumë më lehtë per të marre një vizë për në Gjermani, qoftë për bashkim familjar, punë apo studime. mk. com/watch?v=v68t72v3Cp0Click to view on Bing3:2431/10/2018 · TV Prizreni Aplikim për punësim në Gjermani Angela Merkel mbërrin në Tiranë, takim me Ramën në Kryeministri- Ora News- Lajmi i fundit- - Duration: 7:23. Ne përdorim identifikues pajisjesh për të përmirësuar ofertën tonë për ju. Author: ZëriKështu mund të aplikoni për vizë pune në Gjermani www. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpe Për historinë e artit figurativ ose vizual shiko: Historia e arteve pamore; Historia e arteve përfshin çdo aktivitet ose produkt të krijuar nga njeriu për qëllime estetike ose komunikuese që shprehin ide, emocione ose në përgjithësi, një vizion të botës. , Prishtinë, deri më 15. Aplikimi per pun ne gjermani. P. Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame. November 11, 2018 admin Leave a Comment on Vende pune në Gjermani për shqiptarët, këto janë kriteret për aplikim… Mjafton një zanat për të depërtuar në tregun gjerman të punës. Në Gjermani ka më shumë se 12000 kërkesa për mjekë dhe infermierë, më shumë se 17000 kërkesa për inxhinierë dhe teknikë në fushën e inxhinierisë mekanike dhe elektrike, teknikë ndërtimi, punonjës hekurudhash, etj. të dorëzohen ne konzulatën Gjermane në vendin ku jetonipër aplikim për marrjen e vizës me të drejtë pune, dhe pasi të lejohet viza me të drejtë pune shkoni në Gjermani dhe atje bëhet vazhdimi i mëtutjeshëm i kontratës së punësGjendja e rëndë ekonomike dhe mungesa e vendeve të lira të punës ka bërë që shumë të rinj kosovarë të largohen nga Kosova duke kërkuar një jetë më të mirë në vendet tjera. Zemra. Ja se çfar duhet te keshe parasysh dhe ku mund te aplikoshStadi: Nëntor 2018 Aplikim për vizë punësimi në sektorin e kujdesit infermieror në Gjermani (Ndihmës infermier, Infermierë si edhe personel përkujdesjeje përPra në këto kushte mund të aplikojnë të gjithë ata që plotësojnë kushtet për të përfituar një vend pune, ku natyrisht kërkohen njohuri të gjuhës së huaj, në të shumtën e rasteve gjermanisht, si dhe një dëshmi profesionale e njohur në Gjermani